  • Mfr # 50050-1/4YTAPE
  • Zoro # G7392274
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
4"
Rubber Length
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50050-1/4YTAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
4"
Rubber Length
36"
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 4 in, Rubber Length 36 in, Rubber Thickness 1/4 in, 50A, Adhesive Backing