  • Mfr # 50060-1/4X4X4TAPE
  • Zoro # G7387864
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
4"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50060-1/4X4X4TAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
4"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 4 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/4 in, 60A, Adhesive Backing