  • Mfr # 50060-1/4VTAPE
  • Zoro # G7402914
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
6"
Rubber Length
12"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50060-1/4VTAPE
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
6"
Rubber Length
12"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 6 in, Rubber Length 12 in, Rubber Thickness 1/4 in, 60A, Adhesive Backing