  • Mfr # 50070-1/4Z
  • Zoro # G7387085
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
6"
Rubber Length
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50070-1/4Z
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
6"
Rubber Length
36"
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
1/4, 6" x 36" Neo Economy 70