  • Mfr # 8501-1/4X24X5
  • Zoro # G100782032
Rubber Thickness
1/4"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
250 PSI
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
8501-1/4X24X5
Rubber Thickness
1/4"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
250 PSI
Description
1/4 X 24" X 5ft 100% recycled rubber