  • Mfr # 355HG-1/8X10X3TAPE
  • Zoro # G600780286
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
355HG-1/8X10X3TAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Sheet, High Grade Neoprene, Rubber Width 10 in, Rubber Length 3 ft, Rubber Thickness 1/8 in, 50A, Adhesive Backing