  • Mfr # 1507-1/8X10X3TAPE
  • Zoro # G000780169
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1507-1/8X10X3TAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
400 PSI
Description
Rubber Sheet, SBR, Rubber Width 10 in, Rubber Length 3 ft, Rubber Thickness 1/8 in, 70A, Adhesive Backing