  • Mfr # 6030-1/8X12X10
  • Zoro # G400780721
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
6030-1/8X12X10
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
30A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 1/8 in, 30A, Plain Backing