  • Mfr # 1040HG-1/8X12X10
  • Zoro # G700774215
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1040HG-1/8X12X10
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 1/8 in, 40A, Plain Backing