  • Mfr # 50050-1/8ATAPE
  • Zoro # G7393120
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
12"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50050-1/8ATAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
12"
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 12 in, Rubber Length 12 in, Rubber Thickness 1/8 in, 50A, Adhesive Backing