  • Mfr # 1507-1/8X12X15
  • Zoro # G600779440
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1507-1/8X12X15
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
400 PSI
Description
Rubber Roll, SBR, Rubber Width 12 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 1/8 in, 70A, Plain Backing