  • Mfr # 50060-1/8B
  • Zoro # G7391066
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50060-1/8B
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
24"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 12 in, Rubber Length 24 in, Rubber Thickness 1/8 in, 60A, Plain Backing