  • Mfr # 4070-1/8X12X4TAPE
  • Zoro # G200768417
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
4070-1/8X12X4TAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
1/8, 12" X 4ft Tape Buna Commerical 70