  • Mfr # 6030-1/8X12X4TAPE
  • Zoro # G700780810
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
6030-1/8X12X4TAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
30A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/8 in, 30A, Adhesive Backing