  • Mfr # 2840-1/8X12X4TAPE
  • Zoro # G400779152
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
2840-1/8X12X4TAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
550 PSI
Description
Rubber Roll, Silicone, Rubber Width 12 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/8 in, 40A, Adhesive Backing