  • Mfr # 5389HG-1/8X24X10TAPE
  • Zoro # G000771990
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5389HG-1/8X24X10TAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 1/8, 24" X 10ft Tape Buna High Grade 50 Durometer