  • Mfr # 1040HG-1/8X24X15
  • Zoro # G100774211
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1040HG-1/8X24X15
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 1/8 in, 40A, Plain Backing