  • Mfr # 1040HG-1/8X24X4
  • Zoro # G900773476
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1040HG-1/8X24X4
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/8 in, 40A, Plain Backing