  • Mfr # 6040-1/8X24X5TAPE
  • Zoro # G500781277
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
6040-1/8X24X5TAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
1/8, 24" X 5ft Tape Neo Commercial 40