  • Mfr # 1500-1/8X24X5TAPE
  • Zoro # G700769846
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1500-1/8X24X5TAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
800 PSI
Description
Rubber Roll, SBR, Rubber Width 24 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 1/8 in, 70A, Adhesive Backing