  • Mfr # 2860-1/8X36X4TAPE
  • Zoro # G900775302
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
2860-1/8X36X4TAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Roll, Silicone, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/8 in, 60A, Adhesive Backing