  • Mfr # 50040-1/8ETAPE
  • Zoro # G7398790
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
8"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50040-1/8ETAPE
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
8"
Rubber Length
24"
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
1/8, 8" X 24" Tape Neo Economy 40