  • Mfr # 4050-3/16X12X15
  • Zoro # G000770474
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
4050-3/16X12X15
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Buna-N, Rubber Width 12 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 3/16 in, 50A, Plain Backing