  • Mfr # 350-3/16X12X15TAPE
  • Zoro # G500769770
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
350-3/16X12X15TAPE
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
800 PSI
Description
Rubber Roll, Viton, Rubber Width 12 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 3/16 in, 70A, Adhesive Backing