  • Mfr # 2850-3/16X12X5TAPE
  • Zoro # G800777598
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
2850-3/16X12X5TAPE
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Roll, Silicone, Rubber Width 12 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 3/16 in, 50A, Adhesive Backing