  • Mfr # 50040-3/16X
  • Zoro # G7386254
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
2"
Rubber Length
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50040-3/16X
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
2"
Rubber Length
36"
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 2 in, Rubber Length 36 in, Rubber Thickness 3/16 in, 40A, Plain Backing