  • Mfr # 50040-3/16X2X4
  • Zoro # G7390908
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
2"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50040-3/16X2X4
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
2"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
3/16, 2" X 4ft Neo Economy 40