  • Mfr # 310-3/16X24X15
  • Zoro # G900776811
/ea
See details
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
310-3/16X24X15
Rubber Width
24"
Rubber Length
15'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Buna-N FDA, Rubber Width 24 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 3/16 in, 60A, Plain Backing