  • Mfr # 5340HG3/16X24X4TAPE
  • Zoro # G200775583
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5340HG3/16X24X4TAPE
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
3/16, 24" X 4ft Tape Buna HG 40