  • Mfr # 5346HG3/16X24X4TAPE
  • Zoro # G400776564
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5346HG3/16X24X4TAPE
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 3/16, 24" X 4ft Tape Buna High Grade 70 Durometer