  • Mfr # 4050-3/16X24X5
  • Zoro # G000770450
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4050-3/16X24X5
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
3/16, 24" X 5ft Buna Commerical 50