  • Mfr # 2080-3/16X36X4TAPE
  • Zoro # G200775644
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
2080-3/16X36X4TAPE
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
3/16, 36" X 4ft Tape Slab