  • Mfr # 50040-3/16WTAPE
  • Zoro # G7385770
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
8"
Rubber Length
12"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50040-3/16WTAPE
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
8"
Rubber Length
12"
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
3/16, 8" X 12" Tape Neo Economy 40