  • Mfr # 50070-3/16WTAPE
  • Zoro # G7399719
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
8"
Rubber Length
12"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50070-3/16WTAPE
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
8"
Rubber Length
12"
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 8 in, Rubber Length 12 in, Rubber Thickness 3/16 in, 70A, Adhesive Backing