  • Mfr # 50060-3/16E
  • Zoro # G7396079
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
8"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50060-3/16E
Rubber Thickness
3/16"
Rubber Width
8"
Rubber Length
24"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 8 in, Rubber Length 24 in, Rubber Thickness 3/16 in, 60A, Plain Backing