  • Mfr # 5340HG-3/32X12X10
  • Zoro # G700771856
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5340HG-3/32X12X10
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
3/32, 12" X 10ft Buna HG 40