  • Mfr # 1055HG-332X12X10TAPE
  • Zoro # G000778210
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1055HG-332X12X10TAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 3/32 in, 60A, Adhesive Backing