  • Mfr # 50060-3/32BTAPE
  • Zoro # G7390530
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50060-3/32BTAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
24"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 12 in, Rubber Length 24 in, Rubber Thickness 3/32 in, 60A, Adhesive Backing