  • Mfr # 1600-3/32X12X4TAPE
  • Zoro # G600779242
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1600-3/32X12X4TAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, EPDM, Rubber Width 12 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/32 in, 60A, Adhesive Backing