  • Mfr # 1040HG-332X12X4TAPE
  • Zoro # G000778371
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1040HG-332X12X4TAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/32 in, 40A, Adhesive Backing