  • Mfr # 1040HG-3/32X24X10
  • Zoro # G800775334
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1040HG-3/32X24X10
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 3/32 in, 40A, Plain Backing