  • Mfr # 4040-3/32X24X10TAPE
  • Zoro # G200771943
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
4040-3/32X24X10TAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
3/32, 24" X 10ft Tape Buna Commerical 40