  • Mfr # 1040HG-332X24X10TAPE
  • Zoro # G600778603
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1040HG-332X24X10TAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
3/32, 24" X 10ft Tape Neo HG40