  • Mfr # 6040-3/32X24X5TAPE
  • Zoro # G400782572
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
6040-3/32X24X5TAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 3/32 in, 40A, Adhesive Backing