  • Mfr # 6060-3/32X24X5TAPE
  • Zoro # G000781784
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
6060-3/32X24X5TAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 24 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 3/32 in, 60A, Adhesive Backing