  • Mfr # 1040HG-332X24X5TAPE
  • Zoro # G100778622
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1040HG-332X24X5TAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
3/32, 24" X 5ft Tape Neo HG40