  • Mfr # 2850-3/32X24X5TAPE
  • Zoro # G900779850
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
2850-3/32X24X5TAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Roll, Silicone, Rubber Width 24 in, Rubber Length 5 ft, Rubber Thickness 3/32 in, 50A, Adhesive Backing