  • Mfr # 4040-3/32X36X4TAPE
  • Zoro # G000772256
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
4040-3/32X36X4TAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Buna-N, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/32 in, 40A, Adhesive Backing