  • Mfr # 1500-3/32X36X4TAPE
  • Zoro # G100773757
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1500-3/32X36X4TAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
800 PSI
Description
Rubber Roll, SBR, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 3/32 in, 70A, Adhesive Backing