  • Mfr # 50050-3/32UTAPE
  • Zoro # G7396410
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
4"
Rubber Length
12"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50050-3/32UTAPE
Rubber Thickness
3/32"
Rubber Width
4"
Rubber Length
12"
Durometer
50A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 4 in, Rubber Length 12 in, Rubber Thickness 3/32 in, 50A, Adhesive Backing